mobil.png Infolinka: +421 (0) 910 910 363

5 tipov na zdravý spánok

29.11.2016 Počet zobrazení: 12821
zdravy_spanok.jpg

Spánok je nevyhnutnou súčasťou ľudského života a jeho zanedbávanie vedie k zdravotným problémom, ktoré môžu vyústiť aj do niečoho vážnejšieho. Zdravý spánok je teda dôležitosťou, ktorú netreba zanedbávať. Ak máte pocit, že nie je taký, aký by ste si priali, týchto 5 tipov vám ho pomôže vylepšiť.

 

1. Správny vankúš

V posteli musíme mať v prvom rade pohodlie. Vankúše, matrace či periny priamo vplývajú na to, či sa v posteli cítime príjemne. Anatomické vankúše sú ideálnym riešením, ktoré dokonale vylepší váš spánok. Tieto vankúše napomáhajú odstráneniu bolestí hlavy a krku po zobudení, minimalizujú problémy spojené so stresom a odstraňujú nespavosť.

 

vankus-anatomicky.jpg

 

2. Matrac

Matrac je dôležitou súčasťou postelí a patrí k najdôležitejším faktorom zdravého spánku. Každý potrebuje k tomu, aby sa vyspal iné podloženie. Vo všeobecnosti však platí, že by mal matrac spĺňať tie najvyššie zdravotné kritériá a mal by vám plne vyhovovať. Záleží na vašich preferenciách – či máte radšej matrac tvrdší alebo mäkší alebo či sa vám lepšie spí v teple ako v chlade.

 

3. Aromaterapia

Výskumy hovoria, že armoaterapia podporuje zdravý spánok. Štúdie ukazujú, že ideálnym doplnkom aromaterapie je levanduľa. Vďaka jej príjemnej a prírodnej vôni nedráždi a jej umiestnenie do spálne ráno určite oceníte. K dispozícií sú aj spreje s pravou levanduľou alebo priamo vankúše plnené touto rastlinkou.

 

4. Cvičenie

Cvičenie má priaznivý vplyv nielen na váš zdravotný stav, ale aj na hodnotu vášho spánku. Fyzická aktivita počas dňa vás unaví, vyplaví hormóny šťastia a vám sa tak bude večer ľahšie zaspávať. Cvičte však vždy skorej ako tri hodiny pred tým, ako idete spať. Vtedy môže mať šport negatívny účinok na kvalitu spánku. Ak stavíte na zdravý pohyb, zlepšíte svoj stav a aj svoj spánok.

 

core_balance.jpg

 

5. Minerály a vitamíny

Lieky by mali byť až tou najposlednejšou možnosťou. Vitamíny a minerály sú však odporúčane nielen lekármi, ale aj odborníkmi na zdravý spánok. Horčík a vápnik sú tým pravým doplnkom, ktorý môže vyriešiť všetky vaše problémy súvisiace so spánkom. Tieto minerály dostať kúpiť v každej lekárni za nízku cenu. Investícia do vášho zdravia sa vám však vždy oplatí!


Späť na výpis
baner-1-12.png b2.png b3.png b4-v2.png

 

Facebook

Blog

zdravy_spanok.jpg

5 tipov na zdravý spánok

29.11.2016

Spánok je nevyhnutnou súčasťou ľudského života a jeho zanedbávanie vedie k zdravotným problémom, ktoré môžu vyústiť aj do niečoho vážnejšieho. Zdravý spánok je teda dôležitosťou, ktorú netreba zanedbávať. Ak máte pocit, že nie je taký, aký by ste...

defibrilator.2.jpg

Záchrana života – každý z nás to dokáže

22.09.2016

Je možné zachrániť ľudský život bez toho aby som vedel ako presne postupovať pri náhlej zástave srdca? Je možné aby som to dokázal bez akejkoľvek informovanosti a všeobecných znalostí na túto krízovú situáciu? Defibrilátor, prístroj s pomocou ktorého je...

jarna-ocist.jpg

Jarná očista!!

10.04.2016

Jarná očista!! Bol tu čas pokojných sviatkov strávených v kruhu rodiny, veľkonočný čas, čas pripomínania si zmŕtvychvstanie spasiteľa. Ale vo väčšine prípadov čas sviatkov bohatých na výdatné a organizmus zaťažujúce jedlá. Pečeň a obličky zohrávajú...

Potrebujete poradiť?

Sme online, volajte alebo píšte
 

phone.png    0910 910 363

e-mail : info@e-zdravotnickepotreby.sk

 

time.png    PO - PI: 08:00 - 17:00