mobil.png Infolinka: +421 (0) 910 910 363

Jarná očista!!

10.04.2016 Počet zobrazení: 23292
jarna-ocist.jpg

Jarná očista!!

 

 

Bol tu čas pokojných sviatkov strávených v kruhu rodiny, veľkonočný čas,  čas pripomínania si zmŕtvychvstanie spasiteľa. Ale vo väčšine prípadov čas sviatkov bohatých na výdatné a organizmus zaťažujúce jedlá.
 
Pečeň a obličky zohrávajú dôležitú funkciu pri detoxikácií.
Organizmus ma samodetoxikačné schopnosti a k tomu práve dopomáhajú spomímané obličky a pečeň.

 

Ale občas je potrebné telu s detoxikáciou pomôcť.
 
Či už zdravou stravou alebo striedmim stravovaním v poňatí hesla menej je viac( menšie porcie viackrát denne)  laugh alebo blahodarným pohybom,ktorý pohladí každú jednu bunku vášho tela. Telo si bude pamätať všetko a bude Vám za to vďačné. Verte mi.
 
Viem ,že všade kolujú po internete návody ako máte správne jesť, čo máte a nemáte piť a ako často alebo ako tvrdo máte cvičiť.  Ja Vám nebudem dávať návody ani Vás strašiť s civilizačnými chorobami spôsobenými zlou životosprávou. A čo sa týka cvičenia dámy a páni, telo Vám bude vďačné aj za večernú prechádzku v prítode na čerstvom vzduchu.
 
Ja Vám ponúkam výborny recept na detoxikačný nápoj.
 

 

Tento recept v jednej zo svojích kníh Juice Master(Majster štiav, viac ako 100 receptov pre odšťavovanie) indikuje pán menom Jasom Vale. Tento pán sa pomocou odšťavovania čerstvej zeleniny a ovocia , dodržiavania detoxikačných kúr, ktoré aj v tejto knihe rozpisuje, dostal z rakoviny.
 
Tento recept môžete pripravovať kedykoľvek aj počas detoxikačnej diéty kde sa po celý deň pije len teplá voda s citrónom, takzvaný H2O detox. Tento nápoj ,, prepláchne celý systém,, (organizmus). Taktiež pomôže telu oddýchnuť si od ťažkého zaťaženia tráviaceho traktu či už od spomínaných sviatkov.

 

Ingrediencie na prípravu detoxikačného nápoja:

 
 
hrubšie (asi 1,5cm) koliesko surovej červenej cvikly
polovica jablka ( Gold alebo Gala je najlepšia voľba)
hrubšie (asi 2cm) koliesko čerstvého ananásu 
koliesko citrónu s kôrou
7 dcl neperlivej vody (podľa výberu)
prázdnu fľašu na šejkovanie (1 litrová fľaša je ideálna)
 
 
Odšťavíme cviklu, ananás jablko a citrón.Zmiešame s vodou do litrovej fľaše. Premiešame (šejkujeme), hotovo, nazdravie.
 
V tomto nápoji sú obsiahnuté vitamíny A,B a C, draslík, bór, kyselina listová,mangán.
 

 Ako tento nápoj pomáha pri detoxikácií?

 Táto ľahká šťava z hore uvedených ingrediencií dopomáha telu vyplaviť a tak zbaviť  sa nečistôt a zároveň dodá telu základné nutričné hodnoty.
 Červená cvikla je prírodný liek pri tvorbe červených krviniek, citrón čistí pečeň a  obličky. A jablko je najlepší prírodný liek na detoxikáciu.
 
 
 Dúfam,že sa Vám môj malý prispevok aspoň trochu páčil, ničím neurazil ale naopak,povzbudil do ďalšieho krásneho obdobia zvaným Jar.

 

Prajem Vám veľa síl a potešenia z každej maličkostí,ktorá je vôkol nás,lebo život je o maličkostiach z ktorých sa treba tešiť.
           
                                                                                                           
           
                                                                                                    Stella.

Späť na výpis
baner-1-12.png b2.png b3.png b4-v2.png

 

Facebook

Blog

zdravy_spanok.jpg

5 tipov na zdravý spánok

29.11.2016

Spánok je nevyhnutnou súčasťou ľudského života a jeho zanedbávanie vedie k zdravotným problémom, ktoré môžu vyústiť aj do niečoho vážnejšieho. Zdravý spánok je teda dôležitosťou, ktorú netreba zanedbávať. Ak máte pocit, že nie je taký, aký by ste...

defibrilator.2.jpg

Záchrana života – každý z nás to dokáže

22.09.2016

Je možné zachrániť ľudský život bez toho aby som vedel ako presne postupovať pri náhlej zástave srdca? Je možné aby som to dokázal bez akejkoľvek informovanosti a všeobecných znalostí na túto krízovú situáciu? Defibrilátor, prístroj s pomocou ktorého je...

jarna-ocist.jpg

Jarná očista!!

10.04.2016

Jarná očista!! Bol tu čas pokojných sviatkov strávených v kruhu rodiny, veľkonočný čas, čas pripomínania si zmŕtvychvstanie spasiteľa. Ale vo väčšine prípadov čas sviatkov bohatých na výdatné a organizmus zaťažujúce jedlá. Pečeň a obličky zohrávajú...

Potrebujete poradiť?

Sme online, volajte alebo píšte
 

phone.png    0910 910 363

e-mail : info@e-zdravotnickepotreby.sk

 

time.png    PO - PI: 08:00 - 17:00